سفر غیرمنتظره رئیس ستاد مشترک ارتش لیبی به مصر

۱۳ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۵ کد : ۱۹۳۷۸۹۸ سرخط اخبار

برای دومین بار در طول هفته گذشته رئیس ستاد مشترک ارتش لیبی به صورت غیر منتظره برای بررسی تحولات امنیتی کشورش وارد قاهره شد.

به گزارش خبرگزاری فارس «خبرگزاری فرانسه»، گزارش داد که سرلشکر «عبدالرازق الناظوری» برای دومین بار در طول هفته گذشته به صورت غیر منتظره وارد قاهره شد.

قرار است الناظوری با مقامات مصری درباره روند تحولات امنیتی کشورش دیدار و گفت وگو کند.

روزنامه عربستانی الشرق الاوسط نیز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که رئیس ستاد مشترک ارتش لیبی در قاهره با مقام های وزارت دفاع و ارتش مصر دیدار خواهد کرد و مسئله بازسازی ارتش لیبی در مقابله با گروه های افراط گرا را بررسی خواهد کرد.

الناظوری هفته گذشته نیز در رأس یک هیأت بلندپایه امنیتی و تعدادی از مسئولان سیاسی این کشور وارد قاهره شده بود و با «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور و «ابراهیم محلب» نخست وزیر مصر و تعدادی از فرماندهان ارتش و وزارت دفاع این کشور دیدار و گفت وگو کرده بود.

اخیرا درگیری های مسلحانه ای میان ژنرال شورشی خلیفه حفتر علیه جریان های اسلام گرا شکل گرفته که طی ماه های اخیر حمایت بخشی از سیاستمداران، شبه نظامیان قبایل و پرسنل و افسران سابق نیروهای مسلح و پلیس لیبی را به خود جلب کرده است.

عملیات ژنرال حفتر خشونت های شدیدی را به دنبال داشته که در جریان این ناآرامی های خشونت آمیز فقط در شهر بنغازی صدها نفر کشته و زخمی شده اند.

کلید واژه ها: قاهره


نظر شما :