افخم: دیپلمات مجروح ایرانی در صنعا تحت مداواست

۲۸ دی ۱۳۹۲ | ۲۰:۰۳ کد : ۱۹۲۷۵۱۶ سرخط اخبار

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان مجروحیت شدید دیپلمات ایرانی در یمن را تأیید و این اقدام را شدیداً محکوم کرد و گفت دیپلمات مجروح در یکی از بیمارستان های صنعا تحت مداواست.

مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه کشورمان د رگفت وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، ضمن تأیید خبر مجروحیت شدید دیپلمات ایرانی در یمن این اقدام را شدیداً محکوم کرد.

وی عنوان کرد: ابعاد موضوع با مسئولان یمن با جدیت دنبال می شود.

افخم درباره آخرین اخبار درباره وضعیت دیپلمات ایرانی که در صنعا مورد حمله تروریستی قرار گرفته، اظهار داشت: ظهر امروز افراد یک گروه تروریستی در یکی از خیابان های شهر صنعا پایتخت یمن به یک دیپلمات سفارت کشورمان حمله ور شده و قصد ربودن وی را داشتند که در پی مقاومت دیپلمات کشورمان، تروریست ها مبادرت به تیراندازی کرده و متاسفانه در پی این اقدام دیپلمات ایرانی شدیدا مجروح شده و در حال حاضر در یکی از بیمارستان های صنعا تحت مداوا قرار دارد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با محکومیت شدید این اقدام علیه دیپلمات سفارت جمهوری اسلامی ایران در یمن، عنوان کرد: بررسی ابعاد این اقدام تروریستی به طور جدی با مقامات ذیربط دولت یمن در دست پیگیری است و اطلاعات تکمیلی در خصوص وضعیت دیپلمات مجروح کشورمان متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

برخی رسانه ها از زخمی شدن یک دیپلمات ایرانی در تیراندازی افراد ناشناس مقابل منزلش در صنعا پایتخت یمن خبر داده بودند.

کلید واژه ها: دیپلمات ایرانی


نظر شما :