تصاویر: سومین سفره افطار ایرانی در غزه

۱۶ مرداد ۱۳۹۲ | ۱۵:۴۶ کد : ۱۹۱۹۶۰۶ سرخط اخبار

امسال نیز همچون دو سال گذشته با کمک مردم خیرخواه و نوع دوست ایران و به همت اتحادیه بین المللی امت واحده، جمعی از مردم غزه پس از راهپیمایی روز جهانی قدس، مهمان سفره افطار ملت ایران بودند.

به گزارش تابناک، روز جمعه نوار غزه به غیر از برپایی تظاهرات روز جهانی قدس که نماد حمایت انقلاب اسلامی ایران از مقاومت فلسطین است شاهد تجلی دیگری از پیوند ملت ایران و فلسطین بود. در این برنامه که با عنوان «افطار روز جهانی قدس» از سوی ملت ایران و با همکاری «جمعیت ائتلاف برای خیر» (جمعیة ائتلاف لاجل الخیر) برگزار شده بود قریب به 800 نفر از مردم نوار غزه حضور داشتند.

این سنت حسنه که از سوی تشکل های مردم نهاد کشورمان پیگیری شده و هیچ کمک دولتی در آن دخیل نبوده است، در راستای تداوم اقدامات بشردوستانه ملت ایران و اعلام همبستگی با مردم مجاهد غزه صورت می گیرد که پس از چندین سال محاصره ظالمانه رژیم صهیونیستی این روزها به علت تحولات اخیر مصر مجددا تحت فشار مضاعف قرار گرفته اند.

دبیر جمعیت ائتلاف برای خیر در این برنامه افطار ضمن تشکر از ملت ایران گفت: مردم غزه هرگز کمک های دولت و ملت ایران را فراموش نمی کنند و روز قدس باید این پیام را برای همه ما به همراه داشته باشد که مساله آزادی قدس و نابودی رژیم اشغالگر قدس اولویت اصلی امت اسلامی است و نباید مسائل فرعی و اختلافات داخلی، ملت های مسلمان را از دشمن اصلی غافل کند.

امسال در شرایطی این برنامه برگزار می شود که تبلیغات فراوانی جهت اختلاف افکنی مذهبی در میان امت اسلامی صورت می گیرد و از سوی دیگر ملت ایران به خاطر ایستادگی بر مواضع اصولی خود تحت شدیدترین تحریم ها از سوی زورگویان بین المللی قرار دارد.
گفتنی است تمامی هزینه های این برنامه در هیئات مذهبی شهر تهران و همچنین نمایشگاه قرآن تامین شده است.

کلید واژه ها: ملت ایران قدس


نظر شما :