تجهیز حزب‌الله لبنان با سلاح‌های پیشرفته

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۲۳:۱۰ کد : ۱۹۱۶۳۲۵ سرخط اخبار

یک مسئول ارشد حزب الله لبنان با اعلام اینکه حزب الله در حال آمادگی برای رویارویی با اسرائیل است، فهرستی از سلاح هایی را که به زودی تحویل این حزب می شود، اعلام کرد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یک مسئول "بلندپایه" حزب الله لبنان در گفت وگو با روزنامه الرای کویت اعلام کرد به زودی سلاح های پیشرفته ای به انبارهای مهمات حزب الله در مناطق مختلف جنوب لبنان افزوده می شود که از جمله آنها می توان به سامانه موشکی پانتسیر، موشک های سام 5 و سامانه ضد تانک کورنیت اشاره کرد.

 

سامانه پانتسیر یک سامانه موشکی ضد هوایی است؛ موشک های سام 5 نیز موشک هایی با پایه شلیک ثابت هستند که جهت سرنگونی هواپیماها و موشک های دوربرد از آنها استفاده می شود.

 

سامانه ضد تانک کورنیت نیز یک سامانه ضد تانک بسیار موثر است که توانایی عبور از سیستم دفاعی تروفی تانک های مرکاوا اسرائیل را دارد.

 

مسئول مذکور از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به خاطر عملی کردن وعده هایش در دادن سلاح های استراتژیک به حزب الله تشکر کرد و گفت: سلاح هایی که به حزب الله تحویل شده توازن نظامی مد نظر برخی ها را برهم زده است.

 

این مسئول ارشد حزب الله که نامش فاش نشده است در ادامه گفت: موشک های پیشرفته "یاخونت" نیز در آینده به دست حزب الله خواهد رسید.

 

وی گفت: ما در حال بررسی شرایط در جنوب لبنان و بلندی های جولان سوریه هستیم تا بهترین شرایط را جهت نبرد آتی با اسرائیل فراهم کنیم.

 

این مقام حزب الله در ادامه به الرای کویت گفت: حزب الله در روزهای اخیر عملیات گسترده ای را برای شناسایی مراکز حساس نظامی و تاسیسات زیربنایی اسرائیل در مناطق مختلف و نیز زمان پست گشتی های اسرائیلی و نیروهای حافظ صلح در جولان آغاز کرده تا برای مبارزه آتی با رژیم اشغالگر آماده باشد.

 

وی در عین حال اعلام کرد که بشار اسد دستور داده تا یگان هایی از نیروهای مقاومت سوریه همانند آنچه که در حزب الله وجود دارد تاسیس شود و این یگان ها به سلاح های مختلف جهت رویارویی با اسرائیلی ها مجهز شده اند.

کلید واژه ها: حزب الله سلاح موشک حزب الله در تانک لبنان الله در اسرائیل سامانه


( ۳ )

نظر شما :