آیا ترامپ دست به خودزنی می‌زند

۱۴ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۶ کد : ۱۹۹۰۴۸۴ سرخط اخبار

منابع اطلاعاتی موثق در عراق به خبرنگار «نورنیوز» در بغداد گفتند اطلاعات دقیقی دراختیار دارند که برخی مشاوران «دونالد ترامپ» به وی توصیه اکید کرده‌اند برای کاهش فشار افکار عمومی و شخصیت‌های سیاسی رقیب در آمریکا پیرامون ناکارآمدی فاجعه‌بار دولت در کنترل شیوع ویروس کرونا، لازم است بحرانی مصنوعی در منطقه با اولویت عراق ایجاد شود.
بر اساس اخبار اعلام شده از سوی این منابع عراقی، مقامات پنتاگون و سیا با این رویکرد مخالفت کرده و اجرای آن را گام نهادن در مسیری بسیار خطرناک و غیرقابل پیش‌بینی عنوان کرده‌اند، اما وزارت خارجه آمریکا بر آن اصرار دارد.
گفته می‌شود تماس روز چهارشنبه ۱۳ فروردین «امانوئل مکرون» رییس جمهور فرانسه با «برهم صالح» رییس جمهور عراق نیز برای اعلام نگرانی در خصوص احتمال ایجاد شرایط غیرمنتطره در عراق بوده است.
اخبار دریافتی حاکی است اگرچه ترامپ هنوز با پیشنهاد وزارت خارجه آمریکا موافقت نکرده، اما توییت امروز او که طی آن به صورت تلویحی گروه‌های مقاومت عراق را تهدید کرده بود، نشان می‌دهد که راهبرد پیشنهادی وزارت خارجه آمریکا ذهن رییس جمهور این کشور را درگیر کرده است.
منابع عراقی با اشاره به اخباری که طی دو روز گذشته از سوی اکانت‌های وابسته به مرکز اعتدال عربستان سعودی در حال انتشار است و طی آن تلاش می‌شود شرایط عراق بحرانی جلوه داده شود، اعلام کردند بعید نیست گروه‌های مزدور سعودی قصد داشته باشند با هماهنگی یا بدون هماهنگی با آمریکا دست به اقداماتی علیه پایگاه‌های نظامی آمریکا بزنند و بهانه لازم برای انجام عملیات علیه گروه‌های مقاومت در عراق را فراهم کنند.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز روز چهارشنبه با واکنش به تحرکات نظامی آمریکا در عراق اعلام کرد: در حالی که دبیرکل سازمان ملل متحد و جامعه جهانی بر توقف اقدامات تنش زا و جنگ‌طلبانه در شرایط شیوع کرونا تاکید می‌کنند، این تحرکات خلاف خواسته رسمی و اعلام شده دولت، پارلمان و مردم عراق و تشنج آفرین است و می‌تواند وضعیت منطقه را به بی‌ثباتی و شرایطی فاجعه بار سوق دهد.

کلید واژه ها: دونالد ترامپ


( ۴ )

نظر شما :

مسعود ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۰:۲۴
همچنانچه در ماجرای صدور فرمان قتل امیرکبیر توسط ناصرالدین شاه قاجار از حالت "مستی" شاه استفاده کردند ! ممکن است دوروبریهای ترامپ یا مخالفانی که نزدیکش هستند هم از حالت بد"مستی "مشارٌالیه برای صدور فرمان حمله به منافع ایران استفاده کنند ! و او را وادار به خودزنی یا خودکشی سیاسی کنند! پس ایران اسلامی بدون توجه به رسم معمول موجود در آمریکا (که رئیس جمهورها هنگام نزدیک بودن انتخابات دست به چنین کارهایی نمی زنند ) باید با نهایت هوشیاری رفتارهای این "زنگی مست شمشیر به دست "و انسان "غیرقابل پیش بینی "را دقیقاًمد نظر داشته باشد و باید تمام احاد ملت و نیروها درحال آماده باش کامل برای پاسخ قاطع و دندان شکن به هرگونه تجاوز و تهاجم به منافع ایران اسلامی باشند.