رژیم صهیونیستی تجهیزات کافی برای مقابله با کرونا ندارد

۰۷ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۳ کد : ۱۹۹۰۳۵۴ سرخط اخبار

یک گزارش جدید در فلسطین اشغالی نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی برای مقابله با ویروس جدید کرونا، تجهیزات درمانی کافی ندارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بر خلاف خودستایی مقامات صهیونیستی در کنترل شیوع ویروس «کووید۱۹» در فلسطین اشغالی، اکنون گفته می‌شود این رژیم با کمبود تجهیزات درمانی مواجه است.

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، گزارش پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) نشان می‌دهد که هم‌اکنون فقط ۱۴۳۷ دستگاه تنفس مصنوعی در فلسطین اشغالی موجود است که با توجه به نرخ تصاعدی افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، به هیچ وجه کافی نیست.

بر اساس گزارش کنست، در حال حاضر ۷۰۰ دستگاه تنفسی در بیمارستان‌های مختلف فلسطین اشغالی مورد استفاده قرار گرفته و در صورت وخیم شدن حال مبتلایان فعلی به کرونا، با کمبود این نوع تجهیزات پزشکی مواجه خواهند شد.

به نوشته هاآرتص، تعداد تخت بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های رژیم صهیونیستی نیز ۷۵۸ عدد است که کفاف تعداد کنونی مبتلایان به این ویروس را نمی‌دهد.

وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) گزارش داد که تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در فلسطین اشغالی به حدود ۲۵۰۰ نفر افزایش پیدا کرده است.

از سوی دیگر «نفتالی بنت» وزیر جنگ و «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی، در بیانیه‌های جداگانه هشدار دادند که بدترین وضعیت ویروس کرونا در فلسطین اشغالی هنوز رخ نداده و پیش روی آنها قرار دارد.

کلید واژه ها: اسرائیل ویروس کرونا


( ۲ )

نظر شما :