دیدار «فلاحت‌پیشه» با بشار اسد

۲۴ دی ۱۳۹۷ | ۱۹:۲۴ کد : ۱۹۸۱۱۲۹ سرخط اخبار

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران با رئیس جمهوری سوریه در دمشق دیدار و درباره گسترش روابط دوجانبه رایزنی کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه و «حشمت الله فلاحت پیشه» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران امروز دوشنبه در دمشق با یکدیگر دیدار و بر تقویت روابط دوجانبه به گونه‌ای که منافع دو کشور را تامین کند، تاکید کردند.

به گزارش سانا، بشار اسد گفت که روابط بین دمشق و تهران از ابتدا مبتنی بر اصول، اخلاق و احترام به خواسته ملت‌ها به دور از هرگونه دخالت‌های خارجی بود که در پیش گرفتن این روش در تثبیت استقلال دو کشور نقش بسزایی داشته است.

از سوی دیگر، فلاحت پیشه تاکید کرد که میراث فرهنگی دو ملت سوری و ایرانی، باعث شکل‌گیری مواضع ثابت و مستحکم دو طرف برای مقابله با کشورهایی شد که امروز روی زمین لرزان ایستاده‌اند و متزلزل هستند، زیرا این کشورها دارای سیاست غیر اخلاقی و مغایر با قوانین بین‌المللی هستند.

«حشمت الله فلاحت پیشه» در بدو ورود به فرودگاه دمشق در گفت وگو با خبرنگاران، گفته بود که در مجلس شورای اسلامی اراده جدی وجود دارد که حداکثر روابط در قالب تنظیم موافقتنامه‌های دو جانبه و ایجاد شرایط راهبردی تازه برای روابط اقتصادی ایران و سوریه فراهم شود. 

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: برای همین منظور این سفر به سوریه صورت گرفته و دیدارهایی با مقامات ارشد و همچنین همتایان خود در مجلس ملی سوریه برگزار خواهد کرد.

فلاحت پیشه در صدر هیاتی ارشد از مجلس شورای اسلامی عصر یکشنبه وارد سوریه شد و در فرودگاه دمشق مورد استقبال جواد ترک‌آبادی سفیر ایران در سوریه و جمعی از نمایندگان ارشد مجلس این کشور از جمله سرلشکر فیصل الخوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و عمار الاسد رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سوریه قرار گرفت.

کلید واژه ها: حشمت الله فلاحت پیشه بشار اسد


نظر شما :