رییس جمهوری روسیه وارد تهران شد

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۴ کد : ۱۹۷۸۸۲۳ سرخط اخبار
رییس جمهوری روسیه وارد تهران شد

هواپیمای حامل رییس جمهوری روسیه بعدازظهر امروز - جمعه - در فرودگاه مهر آباد بر زمین نشست و پوتین در بدو ورود مورد استقبال رضا اردکانیان وزیر نیرو قرار گرفت.
نشست سه جانبه تهران قرار است عصر امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه و رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه برگزار شود.
این نشست در آستانه اقدام ارتش سوریه برای آزادسازی ادلب از دست تروریست ها برگزار می شود. ادلب یکی از مناطق چهارگانه کاهش تنش در سوریه است که در حال حاضر خارج از حاکمیت دولت این کشور قرار دارد.
در آستانه‌ برگزاری نشست سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در تهران با موضوع بحران سوریه ، نمایندگان ارشد این سه کشور روزگذشته با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.
نمایندگان ارشد سه کشور در تهران برای تهیه‌ سند نشست تهران با یکدیگر رایزنی و گفت وگو کرده و پیش نویس این سند را برای ارائه به نشست سران آماده کردند.
در پیش نویس این سند بر موضوع ادامه مبازره با تروریسم در سوریه، ضرورت بازگشت آوارگان سوری و ساماندهی آنها و همچنین موضوع تبادل بازداشت شدگان و مفقودان این بحران تاکید شده است.
نشست تهران سومین نشست روسای روند آستانه یا صلح سوریه است که پیش از این در روسیه و ترکیه برگزار شد. نخستین نشست سران روند آستانه اول آذر 96 در سوچی روسیه و 15 فروردین ماه امسال در آنکارا تشکیل شد.
به گفته یوری اوشاکوف مشاور رییس جمهوری روسیه، پوتین امروز در تهران علاوه بر شرکت در این نشست، دیدارهای دو جانبه و سه جانبه خواهد داشت و همچنین با رهبر انقلاب اسلامی ایران نیز دیدار و گفت و گو می کند.
مشاور رییس جمهوری روسیه افزود: برای رییس جمهوری روسیه در سفر به تهران سه ملاقات دوجانبه، دیدار با رهبر انقلاب اسلامی و همچنین مذاکرات جداگانه با روحانی و اردوغان پیش بینی شده است.
به گفته این مقام بلندپایه کاخ کرملین، رییس‌جمهوری روسیه در دیدار با همتای ایرانی خود مسائل مربوط به سوریه و همچنین ابعاد مختلف همکاری‌های دوجانبه و درمورد برجام با توجه به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای گفت و گو می کند.
وی یادآور شد: در دیدار روسای جمهوری روسیه و ترکیه نیز به همین ترتیب روابط دو جانبه و اوضاع پیرامون سوریه بررسی می شود.
این سفر دومین سفر پوتین به تهران در دولت دوازدهم است، وی آبان گذشته هم به منظور شرکت در دومین اجلاس سه جانبه روسای جمهوری ایران،روسیه و جمهوری آذربایجان به تهران سفر کرد.

کلید واژه ها: پوتین روحانی اردوغان


نظر شما :