کارنامه سیاه محورهای شرارت

۰۷ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۹ کد : ۱۹۷۶۹۳۷ سرخط اخبار

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله ای، آورده است: اگرچه نوشته ژون افریک از واقعیت ها در مقطع زمانی کنونی سخن می گوید ولی شرارت این ترکیب شوم تازگی ندارد و اخیراً به اوج رسیده است. شرارت های این محورهای شرارت، صرفاً محدود به منطقه خاورمیانه نیست بلکه حتی در عمق کشورهای آفریقائی هم به ایجاد ناامنی و بی ثباتی مشغول هستند. تاریخ معاصر نشان می دهد نقش آفرینی همین محور شرارت در جنوب سودان تدریجاً به شکل گیری گروه های تروریستی با هدف تجزیه طلبی منجر شد که نهایتاً به تجزیه سودان انجامید.

اما آنچه مایه تعجب و شرمساری است، آنکه عربستان با سوءاستفاده از بیت المال مسلمین وبا یدک کشیدن عنوان خادم الحرمین به طرح استعماری شکل گیری یک کشور مسیحی در قلب دنیای اسلام کمک نموده و مردم مسلمان جنوب سودان را با جوسازی های سیاسی – تبلیغاتی آمریکا و اسرائیل به دام گروه های تبشیری انداخته است. مجموعه سیاست های استعماری مورد نظر آمریکا و اسرائیل هم تنها مسیحیان را در جنوب سودان و در کشور جدید سودان جنوبی به رسمیت می شناسد و بدین ترتیب ساکنان جنوب سودان حتی برای زنده ماندن هم ناچار شده اند اعلام کنند که مسیحی هستند!

پس از شکست سنگین و مفتضحانه ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه علیه حزب الله لبنان که به اصرار برخی رژیم های فاسد عربی به طول انجامید، اسرائیل با تشکیل یک کمیته تحقیق فراحزبی به نام «کمیته وینوگراد» به آسیب شناسی دولت و ارتش خود در جنگ 33 روزه پرداخت و به وضوح اعلام کرد این جنگ به پیشنهاد و حمایت مالی عربستان آغاز شد و ادامه یافت. حتی «ایهود اولمرت» در پاسخ گلایه هائی که مشخصاً طولانی شدن جنگ علیه حزب الله را مورد اعتراض قرار داده بودند، تصریح کرد که اصرار و تاکید بر ادامه جنگ و عدم برقراری آتش بس از جانب اعراب و به ویژه عربستان صورت می گرفت. 

آل سعود حتی پس از پایان جنگ 33 روزه علیه حزب الله لبنان هم با اعزام ترکی الفیصل و بندربن سلطان به تل آویو از ایهود اولمرت نخست وزیر وقت اسرائیل خواست یکبار دیگر و این بار به هزینه عربستان به جنگ با حزب الله برود و کار حزب الله را تمام کند ولی اولمرت و سایر مقامات ارشد تصمیم گیرنده جرات نکردند یکبار دیگر با طناب سعودی ها به درون چاه بروند و شانس خود را در جنگ با حزب الله لبنان امتحان کنند.

با هزینه و ریخت و پاش سعودی ها و امارات در اتحادیه عرب، این سازمان علیه سوریه وارد عمل شد و کرسی رسمی سوریه در اتحادیه عرب را به تروریست های موسوم به ارتش آزاد سوریه داد که یک گروه تروریستی متشکل از جنایتکارانی عضوگیری شده از 85 کشور جهان بود که قرار بود «جاده صاف کن داعش» باشد. علاوه بر این، عربستان با کمک اطلاعاتی آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای غربی از جمله فرانسه و انگلیس به تشکیل داعش پرداخت و با همکاری ترکیه و اردن سرگرم آموزش، تجهیز، سازماندهی و هدایت عملیاتی تروریست های داعش همت گماشت کار به جائی رسید که با شکست کامل طرح های تروریستی در سوریه و عراق، آمریکای ترامپ حتی برای حفظ باقیمانده حیثیت جهانی آمریکا هم که شده، رسماً تصمیم به خروج نظامیانش از سوریه را اعلام کرد ولی با درخواست ملتمسانه و ریخت و پاش های مالی عربستان پذیرفت که به هزینه رژیم های فاسد عرب از جمله عربستان و امارات در سوریه بماند و به شرارت و تلاش برای تجزیه خاک سوریه ادامه دهد.

عربستان با اشاره و هدایت سیاسی – تبلیغاتی آمریکا و اسرائیل درصدد تشکیل چندین ائتلاف در منطقه برآمده ولی تقریباً بدون استثنا هیچ یک از آنها به اهداف مورد نظر دست نیافته و حتی بعضاً از ابتدا شکل نگرفته و یا دوام پیدا نکرده است.

ائتلاف کاغذی 34 کشور عربی و اسلامی برای دخالت نظامی در سوریه و عراق از جانب سلمان و فرزندش اعلام شد اما هرگز شکل نگرفت و کشورها اعلام کردند به کلی از تصمیم سعودی ها برای دعوت و حضور نظامی آنها در «ائتلاف ناتوی عربی - اسلامی» بی اطلاعند سعودی ها پا را فراتر گذاشته و این بار با دعوت از ترامپ برای سفر به ریاض، ائتلاف 54 کشور عربی و اسلامی علیه ایران را اعلام کردند که فقط چند ساعت دوام آورد.

افشاگری های قطر در این زمینه باعث رسوائی آمریکا و سعودی ها شد و هنوز هم این غائله پایان نگرفته است چرا که طراحان این ائتلاف نیم بند انتظار چنین پیامدهای شومی را نداشتند. محور شرارت آمریکا – اسرائیل و سعودی ها درصدد دخالت در انتخابات لبنان و عراق بر آمد ولی هرچه بیشتر تلاش کرد، کمتر نتیجه گرفت. بازخورد این دخالت های رسوا، پیروزی جریان های نزدیک و هم پیمان مقاومت در انتخابات بود که مخالفین هنوز هم در کومای سیاسی – تبلیغاتی به سر می برند.

هیلاری کلینتون وزیرخارجه وقت آمریکا بارها در تبیین کارنامه سیاسی خود از نقش آمریکا در شکل گیری و هدایت داعش و سایر تروریست ها سخن گفت و به شرارت های خود می بالید. حتی ترامپ هم که امروزه برای شکست داعش غمگین است و بغض و کینه انباشته ای را علیه ایران و سایر نیروهای مقاومت به نمایش گذاشته، در جریان مناظرات انتخاباتی از کلینتون و دولت اوباما به عنوان عاملین تشکیل داعش و سایر تروریست های فعال در سوریه و عراق نام برد و اظهاراتش با سکوت تاییدآمیز کلینتون رقیب انتخاباتی وی مواجه گردید. 

شرم آور است که سعودی ها در ماجرای فلسطین هم خائن از آب در آمده اند. بن سلمان در سفر اخیرش به آمریکا اعتراف کرد که دیگر فلسطین اولویت سیاست اعراب نیست بلکه حتی اسرائیل هم دشمن اعراب نیست و لازم است همه دشمنی ها علیه ایران سازماندهی شود. خوش خدمتی سعودی ها و به تبع آنها سایر رژیم های فاسد عربی برای اسرائیل و دشمنی علیه مقاومت، اگرچه ریشه در بلاهت رژیم های فاسد دارد ولی در فهرست سیاه عملکرد محور شرارت آمریکا – اسرائیل و سعودی ها می گنجد.

کلید واژه ها: سودانجنوب سودانرژیم های فاسد


( ۱ )

نظر شما :