تکذیب خبر سفر اسد و خانواده‌اش به تهران

۲۲ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۷:۴۶ کد : ۱۹۷۵۹۶۵ سرخط اخبار

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و خانواده اش این کشور را ترک نکرده اند و ادعا ها درباره خروج آن ها از سوریه صحت ندارد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اخیرا چند رسانه مستقر در خاورمیانه گزارش هایی منتشر کردند درباره اینکه به سبب تشدید نگرانی ها در خصوص اقدام نظامی احتمالی کشورهای غربی علیه سوریه، اسد و همه بستگانش این کشور را ترک کرده و به تهران رفته اند.
یک منبع آگاه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: این گزارش ها کاملا اشتباه هستند.
بر اساس گزارش ها مقام های آمریکایی در حال بررسی گزینه های متعدد برای حمله به سوریه در پی متهم کردن دولت این کشور به انجام یک حمله شیمیایی علیه غیر نظامیان در شهر دوما هستند.
روزنامه واشنگتن اگزماینر به نقل از چند منبع مرتبط با پنتاگون گزارش کرد، چندین طرح احتمالی برای پاسخ نظامی به سوریه وجود دارد.
یک گزینه انجام حمله موشکی مشابه با حمله سال گذشته میلادی به یک پایگاه نیروی هوایی سوریه در حمص است. با این حال گفته شده که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به دنبال انتخاب یک گزینه قدرتمند تر علیه بشار اسد است.
یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که واشنگتن و همپیمانانش در حال رایزنی نزدیک بر سر پاسخ نظامی احتمالی به سوریه هستند.

کلید واژه ها: بشار اسد


نظر شما :