همسر جلال طالبانی شایعه تبانی با بغداد را رد کرد

۲۵ مهر ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۹ کد : ۱۹۷۲۵۷۷ سرخط اخبار

همسر جلال طالبانی با رد تبانی با دولت مرکزی عراق و حشد شعبی، اعلام کرد که نیروهای پیشمرگ کرد همواره برای دفاع از کرکوک می جنگند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه تلوزیونی "روداو"، هیرو ابراهیم احمد، همسر جلال طلبانی رئیس جمهور فقید عراق و عضو دفتر سیاسی حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق در بیانیه ای اعلام کرد: طرحی بین المللی درباره کرکوک وجود دارد و نیروهای پیشمرگ اتحادیه میهنی در جبهه های جنگ در کرکوک حضور دارند.

هیرو ابراهیم احمد، در بیانیه مذکور همچنین خاطرنشان کرد: اتحادیه میهنی کردستان عراق از زمان تأسیس تاکنون خون های بسیاری در راه رسیدن به "حقوق مشروع برای ملت کرد" و حق تعیین سرنوشت و همچنین سهیم بودنشان در حمایت دائمی و بی وقفه از کرکوک فدا کرده است.

وی در ادامه افزود: این شهر قهرمان با نقشه ای جهانی روبه رو است و نیروها پیشمرگ اتحادیه میهنی کردستان شجاعانه از کرکوک دفاع می کنند. طی روزهای گذشته ما تمامی تلاش خود را برای رایزنی با آمریکا و ائتلاف بین المللی و دولت عراق و کشورهای همسایه برای حمایت از کرکوک از حملات غیر قانونی به کار بستیم و موفق شدیم با بسیاری از حملات مقابله کنیم اما متأسفانه آن چه که آز آن می ترسیدیم، اتفاق افتاد.

همسر جلال طالبانی از اخبار منتشر شده در برخی رسانه ها درباره تبانی این حزب با دولت عراق علیه مسعود بارزانی و حزب دموکرات گله کرد و گفت: ما از این جا و آنجا می شنویم که رسانه های گمراه کننده در راستای اهداف توطئه چین ها که به فرزندان اتحادیه ملی کردستان و کسانی که شب و روز به خاطر حمایت از کرکوک و خنثی کردن طرح های دشمنانمان مبارزه کرده اند، تهمت زدند.

هیرو ابراهیم احمد همچنین تصریح کرد: همه می دانند که اعضای خانواده ام (آراس، بافل، قباد، لاهور و پولاد، پسران جلال طالبانی و هیرو احمد) در میدان های جنگ دوشادوش نیروهای پیشمرگ مبارزه کردند.

وی همچنین از شهروندان شهر کرکوک خواست تا از امنیت شهرشان و نیروهای پیشمرگ حمایت کنند و گفت: ما نیز با تمامی توان و قدرتمان از شهر کرکوک و اهالی آن حمایت خواهیم کرد.

کلید واژه ها: کرکوک پیشمرگ از کرکوک جلال اتحادیه میهنی نیروهای پیشمرگ


نظر شما :