جنجال افشای فایل صوتی رئیس جمهور مصر

۱۹ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۶:۵۷ کد : ۱۹۴۴۰۷۸ سرخط اخبار

انتشار فایل صوتی یکی از جلسات رئیس جمهور مصر، با واکنش های مختلفی در فضای مجازی روبرو شد.

به گزارش فارس، اخیراً یک فایل صوتی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می دهد «عبدالفتاح سیسی» رئیس جمهور مصر چند روز قبل از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری مصر در جلسه ای کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را به سخره می گیرد. انتشار این فایل واکنش های مختلفی در میان کاربران شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در پی داشته است.

شبکه ماهواره ای «مکملین» که اولین بار این فایل صوتی را پخش کرد، مدعی شد که فایل مربوط به جلسه سیسی در زمانی که سکاندار وزارت دفاع بود. در این جلسه که عباس کامل مدیر دفترش و محمود حجازی عضو شورای نظامی مصر نیز حضور داشتند، حاضران در این جلسه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را «نیمچه کشور» توصیف کردند که از اموال هنگفتی برخوردارند.

حاضران در این جلسه درباره چگونگی تعامل با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، بحث و گفت وگو کرده و سیسی تاکید کرد که باید از کشورهای عربستان سعودی، کویت و امارات متحده عربی باید از هر کدام 10 میلیارد دلار مساعدات مالی برای ارتش مصر دریافت کرد.

این جلسه در فوریه 2014 برگزار شده بود، مدیر دفتر سیسی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را «نیمچه کشور» توصیف کرد.

از طرفی دیگر «ابراهیم محلب» نخست وزیر مصر در واکنش به انتشار این فایل صوتی در گفت وگویی تلفنی با یک شبکه مصری گفت: هر آنچه که شبکه های وابسته به سازمان های تروریستی منتشر می کنند، واقعیت تحولات جاری مصر را تغییر نمی دهند و تاثیری بر روحیات ملت مصر و نهادهای آن نخواهد داشت.

کلید واژه ها: مصر


نظر شما :