آغاز انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا

۲۵ فروردین ۱۳۹۲ | ۱۵:۲۹ کد : ۱۹۱۴۹۲۷ سرخط اخبار

 

در حالی انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا قرار است امروز (یکشنبه) برگزار شود که رقیب مخالف دولت این کشور، حامیان هوگو چاوز رئیس جمهوری فقید ونزوئلا را به نقض تمامی هنجارهای انتخاباتی متهم کرد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری بی. بی. سی، انریکه کاپریلس، نامزد مخالف انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا گفت که به تمام قوانین انتخاباتی این کشور احترام گذاشته است اما افرادی که در رأس قدرت قرار دارند نمی دانند که در حال نقض کردن و سوء استفاده از قدرت و هنجارهای انتخاباتی هستند.

 

انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا در ساعت 6:30 به وقت محلی آغاز و 10 ساعت بعد تمام می شود. در این انتخابات 19 میلیون ونزوئلایی واجد شرایط رای دادن هستند.

 

همچنین پیروز این انتخابات 19 آوریل سال جاری میلادی سوگند می خورد و تا ژانویه سال 2019 میلادی در قدرت باقی می مانند.

 

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری موقت ونزوئلا و رقیب وی انریکه کاپریلس هر دو راهپیماییها و کمپینهای انتخاباتی خود را که در سراسر ونزوئلا برگزار شده بود، روز پنج شنبه هفته گذشته به پایان رساندند.

 

همچنین براساس نظرسنجی های اخیر آرای این دو رقیب به یکدیگر نزدیک شده است.

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داد که حوزه های رای گیری در کاراکاس تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته اند.

 

نیروهای مسلح در کاراکاس مستقر شده اند و حدود 125 هزار سرباز پیش از آغاز انتخابات ونزوئلا در سراسر این کشور حضور داشته اند. این نیروها قرار است از امنیت 13 هزار حوزه رای گیری محافظت کنند. در آمریکا نیز هزاران تن از مردم ونزوئلا از میامی به نیوئورلئان نزدیک ترین حوزه رای گیری رفتند. طبق گزارش این خبرگزاری احتمالا بیشتر آنها به انریکه کاپریلس رای خوهند داد.

 

به گفته تحلیل گران مشارکت مردم در این انتخابات احتمالا بیش از انتخابات ریاست جمهوری پیشین خواهد بود.

کلید واژه ها: ونزوئلا انتخاباتی ریاست جمهوری ریاست


نظر شما :