رایزنی وزیر امور خارجه ایران و آفریقای جنوبی با محوریت «بریکس» و سفر آتی «رئیسی» به این کشور

۳۱ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۲:۵۷ کد : ۲۰۲۱۹۶۲ سرخط اخبار

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه رایزنی های دیپلماتیک خود در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با خانم «نالدی پاندور» وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی دیدار و رایزنی کرد .

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با تبریک به آفریقای جنوبی برای برگزاری موفق اجلاس سران بریکس، از ابتکارات بسیار خوب آفریقای جنوبی در خصوص مجموعه بریکس و نیز حمایت مؤثر از عضویت کامل ایران در بریکس تشکر کرد.

وی افزود : شما پیام مهمی برای چندجانبه گرایی در جهان فرستادید و در این زمینه نقش تعیین کننده ای از طریق بریکس ایفا کردید.
 
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  با اشاره به برنامه ریزی های در حال انجام برای سفر رسمی رئیسی به آفریقای جنوبی، از همتای خود برای سفر به ایران دعوت کرد.

 امیرعبداللهیان گفت: برای ما رابطه با آفریقای جنوبی یک اولویت بسیار مهم است و ما هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با این کشور نداریم.

در این دیدار برخی از موضوعات مورد علاقه دو کشور در حوزه‌های جهانی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

خانم نالدی پاندور وزیر خارجه آفریقای جنوبی نیز ضمن ابراز خرسندی از تجدید دیدار با همتای ایرانی، گفت: بنیان خوبی برای روابط دوجانبه گذاشتیم و این روند را باید تقویت کنیم.

وی از عضویت ایران در بریکس اظهار خرسندی کرد و با اشاره به درخواست کشورهای مختلفی در جهان برای عضویت و همکاری در بریکس، ابراز امیدواری کرد که بریکس یک تشکل پیش رو برای تحولات آتی جهانی باشد.

در این دیدار همچنین برخی دیگر از موضوعات مورد  علاقه دو کشور در حوزه های منطقه ای و بین‌المللی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.


( ۱ )

نظر شما :