لاپید: مذاکرات سیاسی با فلسطین نخواهیم داشت

۰۵ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۴:۴۱ کد : ۲۰۰۹۳۴۰ سرخط اخبار

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی علی رغم دیدار اخیرش با عضو ارشد جنبش فتح، حاضر به دیدار با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نشد و گفت: دولتی که ما در آن مشارکت داریم هیچ مذاکره‌ سیاسی با تشکیلات خودگردان فلسطین نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل ایده دیدار با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را علی‌رغم تلاش‌های مکرر برای برگزاری این دیدار، رد کرد.

وی افزود، تنها زمانی می‌تواند با عباس دیدار کند که توجیه سیاسی وجود داشته باشد اما در حال حاضر این توجیه وجود ندارد.

لاپید تاکید کرد که شخصاً مذاکرات سیاسی را با تشکیلات خودگردان فلسطین آغاز نخواهد کرد، زیرا مصمم است پشت سر شرکای خود در دولت کار نکند.

در مورد دیدار دو روز پیش با حسین الشیخ، عضو مرکزی جنبش فتح، لاپید توضیح داد که این دیدار در چارچوب مدیریت روابط مشترک و گفتگو در مورد هماهنگی امنیتی با تشکیلات خودگردان فلسطین انجام شده است.

اظهارات لاپید در تضاد با آنچه از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین و برخی محافل اسرائیلی صادر شده بود، مبنی بر اینکه در دیدار با شیخ مسائل سیاسی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

همچنین منابع مطلع فاش کردند که محمود عباس متقاعد شده است که دولت فعلی اسرائیل قصد بازگشت به میز مذاکره را ندارد.

پس از دیدار محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با بنی گانتس، وزیر جنگ اسرائیل،  دیدار حسن الشیخ با یائیر لا‍پید دومین دیدار مقامات فلسطینی با اسرائیل در نوع خود محسوب می‌شود.


نظر شما :