جانشین فرمانده سپاه: باید جنگ با دشمن را در میدان خاتمه داد و پس از آن سراغ مذاکره رفت

۰۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۷:۲۵ کد : ۱۹۸۱۹۰۰ سرخط اخبار

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت : نسخه ما در اراده و تحمل است؛ ‌مقاومت ما در عرصه اقتصادی به معنی فشار یک جانبه دشمن نیست بلکه حرکت برای پیشرفت ،تولید منفعت و ثروت محسوب می شود و مقاومت ما تحمیل فشار بر دشمن در حین حرکت است.
به گزارش «انتخاب» به نقل از خبرگزاری‌ها، سردار حسین سلامی روز شنبه در گردهمایی بزرگ آزادگان و رزمندگان استان کرمان از سری برنامه های ستاد بزرگداشت کنگره 6500 شهید استان افزود: رزمندگان پرچمدار جهاد و شهادت در سخت ترین معرکه های جنگ بودند و از آبرو، حیثیت، کرامت و ناموس این ملت جوانمردانه دفاع کردند .
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه استان کرمان سرزمین عالمان بزرگ با تاریخ کهن و درخشان در عرصه تمدن ایران و اسلامی است ،تصریح کرد: امروز گرد هم آمده ایم تا از حماسه های جاودان شهیدانمان در این مجلس یاد کنیم.
سردار سلامی با بیان اینکه هر ملتی برای یافتن هویت و شخصیت خود نیازمند یک منبع تولید هویت است افزود: عاشورا منبع هویت بخش مسلمانان و شیعیان بود و به آن ها روح جاودانگی، جوانمردی و ایستادگی آموخت تا مسلمانان با الهام از آن در مقابل ظالمان و ستمگران بایستند و دفاع مقدس نیز بخشی از آن دریای کرامت بود و جوانان ما نیز از واقعه عظیم عاشورا الهام گرفتند تا نگذارند امامشان در مقابل مستکبران تاریخ تنها بماند.
**دفاع مقدس مولد فرهنگ‌ شهادت و مقاومت است
وی دفاع مقدس را مولد فرهنگ‌ شهادت و مقاومت برشمرد و گفت: شهدا مظهر قدرت اسلام و ایران بودند وقتی آن ها شهید می شدند نه تنها از قدرت اسلام کم نمی شد؛ بلکه روح جدیدی بر پیکره امت جاری می شد و شهدا سازندگان اصلی عظمت، عزت و اقتدار ما بودند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه فرهنگ شهادت تولید کننده قدرت است بیان داشت: ملتی که مرگ را با زندگی جابه جا می کند و مرگ در راه آرمان ها، هدف ها و راه خدا را آغاز زندگی جاودانه می داند از هیچ قدرتی نمی هراسد .
**شهادت فرهنگ پیروزی و نسخه تسلیم ناپذیری یک ‌ملت است
سردار سلامی گفت : شهادت فرهنگ پیروزی و نسخه تسلیم ناپذیری یک ‌ملت است و با شهادت هیچ ملتی تسلیم دشمن نمی شود و به تعبیر امام راحل ملتی که شهادت دارد؛ اسارت ندارد.
سردار سلامی اضافه کرد : هر چه ما امروز از استقلال، آزادی و کرامت ،بزرگی، عزت، امنیت، آرامش، شکوه و پیشرفت در این جامعه می بینیم حاصل خون شهیدان، جانبازان و تحمل ازادگان و نبرد شرافتمندانه رزمندگان است که نه تنها در آن دوران کشور را از خطر شکست بلکه نظام را از فروپاشی و انقلاب را از خطر سیطره دشمن نجات دادند و امنیت را برای تاریخ این سرزمین برای همیشه به ارمغان آوردند.
وی به وقوع جنگ های بزرگ در سرزمین های پیرامونی و فرو پاشی نظام و آوارگی برخی ملتها اشاره کرد و افزود : با رشادت جوانان این سرزمین ایران آباد، آزاد، سربلند و مستقل باقی ماند و همچنان به عنوان مظهر قدرت جهان اسلام در برابر همه قدرت های هچون خورشید درخشید که این مهم حاصل جانبازی رزمندگان و صبر خانواده شهدا است.
**فرهنگ هنر مقاومت بهترین ابزار ما است
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت : روح سلحشوری، فرهنگ جهاد و شهادت برای ملت ما یک هویت ساخت که جهان آن را به رسمیت شناخت و آن ایستادگی، تسلیم نشدن، مقاوم بودن، سربلند و مصمم بودن برای دفاع از هدف، آرزوها، آرمان ها و ارزش ها، مکتب، عزت، کرامت و شرافت یک ملت است .
وی افزود: این ها عناصری هستند که امروز ایران به واسطه آن در جهان شناخته می شود پس امروز جمع شده ایم تا از مولدان فرهنگ شهادت یاد کنیم؛ آن ها که باعث شدند رهبران بزرگ‌ انقلاب ما در مقابل دشمنان شجاعانه و شرافت مندانه بایستند و حتی فرماندهان ما شجاعت طراحی عملیات پیچیده را پیدا کنند.
سردار سلامی با بیان اینکه طراحی عملیات های پیچیده در دوران دفاع مقدس در تاریخ جنگ های جهان بی سابقه است تصریح کرد: ما با شهادت زنده ایم و شهادت رمز حیات و جاودانگی، بقا، راز شکست های پی در پی در دشمنان ما است .
**مذاکره، سازش و تعامل؛ بازی در میدان دشمن است
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه دشمن هرگاه در ما اراده ببیند؛ سست می شود ،بیان داشت: شهدا درس بزرگی به ما دادند ما ملتی جنگ دیده هستیم و در میدان جنگ آزمون مقاومت داده ایم و ظرفیت های دشمن و خودمان را در میدان جنگ شناخته ایم .
وی ادامه داد: وقتی از مقاومت سخن می گوییم؛ آگاهانه حرف می زنیم و پیش بینی ما از دشمن آگاهانه است و می دانیم آنها به زوال و ناتوانی در قدرت رسیده اند و ملت ایران در اوج و قدرت نسبت به هر زمان دیگری است .
سردار سلامی تاکید کرد: از این 40 سال مقاومت در مقابل دشمنان درس گرفته ایم که با مقاومت سریع تر و با هزینه کمتر و دستاوردهای بیشتر می توان به هدف های بزرگ رسید.
**قدرت خود را از درون ایستادگی به دست آورده ایم
سردار سلامی تصریح کرد: ما این جنگ اقتصادی را با تدابیر نورانی، هدایت های الهی و حکمت های رهبرمعظم انقلاب و تکیه بر ظرفیت های درونی پاسخ خواهیم داد و دشمن را ناامید خواهیم کرد که از هر مسیر و زاوایه ای به سوی ملت ایران بیاید جزو شکست ثمره ای نخواهد داشت .
وی با تاکید براینکه ملت ما بسیار بزرگتر از دشمنان است و از آنها عبور می کنیم ، افزود: سلاح ها کارگر نیستند ، ما برای شکست نخوردن قدرت انبار نکرده ایم بلکه برای پیروزی قدرت انباشته ایم.
این مقام نظامی ادامه داد: نسخه ما در اراده و تحمل است؛ ‌مقاومت ما در عرصه اقتصادی به معنی سکون و فشار یک جانبه دشمن نیست بلکه حرکت برای پیشرفت و تولید منفعت و ثروت است پس همه بدانند مقاومت ما در تحمیل فشار بر دشمن در حین حرکت است.
**ما جنگیده ایم تا فرهنگ، روح و ادبیات مقاومت را بیاموزیم
وی با بیان اینکه اگر می خواهید سیاست های دشمنان را در میدان خنثی کنید و در میدان آن ها بازی نکنید و از مکر و حیله آن ها در امان بمانید فقط باید در مقابل آن ها ایستاد و از چیزی نترسید .
سردار سلامی گفت: مذاکره، سازش و تعامل؛ بازی در میدان دشمن است و مقاومت وحدت بخش است و سازش با دشمن وحدت شکن، تضغیف کننده قدرت و سست کننده اراده ها است و ما را به نتیجه می رساند و هرگز به دشمن امتیاز نمی دهیم اما در سازش مجبور به دادن امتیاز هستیم.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: ما جنگیده ایم تا فرهنگ، روح و ادبیات مقاومت را بیاموزیم، ما با قلبمان و ایمانمان در مقابل دشمن می ایستیم و مذاکره و سازش جز کوچک شدن و تحقیر در مقابل قدرت های بزرگ هیچ ثمری ندارد اما مقاومت عزت بخش است.
**دفاع در سطح راهبردی و کلان است
سردار سلامی با بیان اینکه در هر میدانی باید پاسخ دشمن را در همان میدان داد تصریح کرد: وقتی او ما را تحریم اقتصادی می کند ما در میدان اقتصاد به او پاسخ می دهیم و همه جهانیان بدانند زمانی که ما از شهادت سخن می گویم به این معنا نیست که می ایستیم تا دشمن بر سرما آتش ببارد تا ما کشته شویم.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: ما در جنگ هرگز روی یک خاکریز نایستاده ایم و هر گاه از دفاع صحبت می کنیم در سطح راهبردی و کلان است و جنگ در آغاز گزینه ما نیست اما اگر گزینه دشمن جنگ باشد؛ آن وقت ما سرتاسر در جلوی دشمن تهاجم می شویم.
وی یادآورشد: امروز هم می گویم با هیچ کشوری سر جنگ نداریم ،همه بدانند دفاعی بودن ما فقط در سطح عالی جنگ است اگر کسی بخواهد به ما تعدی کند او را رها نمی کنیم؛ آغاز ممکن است با دشمن باشد اما پایان با ما است.
گردهمایی بزرگ آزادگان و رزمندگان استان کرمان از سری برنامه های ستاد بزرگداشت کنگره 6500 شهید استان با حضور سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولان و اقشار مختلف بسیج درمصلای امام علی(ع)شهر کرمان برگزار شد.

کلید واژه ها: سردار سلامی


نظر شما :