ناطق نوری: نباید ابتدا به ساکن، پیشنهاد مذاکره ترامپ رد شود

۱۰ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۰:۳۹ کد : ۱۹۷۸۱۶۹ سرخط اخبار

 ناطق نوری  گفت ایران نباید ابتدا به ساکن پیشنهاد مذاکره رییس جمهور آمریکا را رد کند. لازم است این موضوع با تامل و در شورای عالی امنیت ملی مورد بحث قرار گیرد.

 حجت السلام  علی اکبر ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا درباره پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا برای مذاکره بدون پیش شرط با جمهوری اسلامی ایران گفت: اصل قصه و چنین چیزی منفی نیست و پیش بینی هم می شد و می شود ، نوع خلقیات آقای ترامپ هم همین است.

وی ادامه داد: ترامپ اول توپ های محکمی را می زند و با توپ پر می آید، اگر مقابلش مرعوب شوند و جا بزنند، ادامه می دهد، ولی اگر ببیند آن طور نیست خیلی سریع نظرش عوض می شود و سناریوی بعدی را پیدا می کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: ابتدا به ساکن ما نباید مذاکره را رد کنیم و بگوییم بیخود کرده است؛ باید تامل داشته باشیم و دستپاچه نشویم، ذوق زده هم نشویم که ترامپ از همین ذوق زدگی ممکن است سوء استفاده کند، ممکن است ما را تست باشد.

وی اضافه کرد: مسئولان ذیربط باید با تدبیر و درایت موضوع را رصد کنند. در شورای عالی امنیت ملی مورد بحث قرار بگیرد و نهایتا با توجه به موخراتی که شاید داشته باشد ببینند چگونه عمل کنند.

ناطق نوری گفت:نباید همین طوری این پیشنهاد را رد کنیم که بگویند ایران به دنبال خشونت و جنگ است و متهم نشویم از این طرف هم ذوق زده نشویم باید به عنوان یک موضوع از طریق مسئولان ذیربط مورد بررسی و تحلیل قرار بگیرد و بعد تصمیم گیری شود.

 ممکن است هدف سفر بن علوی میانجیگری باشد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره سفر یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان به آمریکا و انتشار برخی اخبار درباره احتمال سفر وی به تهران در روزهای آینده و اینکه آیا عمان برنامه ای برای میانجی گری بین دو طرف دارد، گفت: ممکن است این گونه باشد، چون عمان این سابقه را دارد، در برجام هم عمان پیشقدم بود.

ناطق نوری اظهار داشت: ممکن است سفر وزیر خارجه عمان به آمریکا و بعد ایران باشد ، احتمال دارد با توجه به پیشینه ای که دارد به دنبال چنین برنامه ای باشد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شب گذشته در نشست خبری مشترک به نخست وزیر ایتالیا گفت که آماده مذاکره بدون پیش شرط با مقامات جمهوری اسلامی ایران است.

کلید واژه ها: مذاکره ایران و امریکا عمان


نظر شما :

کشورم ایران ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۱:۴۷
ملاقات با ترامپ یعنی تحقیرایران و ایرانیان ، ملاقات با ترامپ باعث نمیشود که امریکا به برجام برگردد ، ترامپ خودش را خیلی زرنگ میداند ولی زیاد هم زرنگ نیست چون اگربود از برجام خارج نمیشد ، یک دهه تلاش و مذاکرات را بخاطر صهیونیستها وعربستان وهابی بر باد داد ، ترامپ با این کارش از خودش یک دلقک ساخت و حرفهای اومبنی برملاقات با ایران چیزی جز تمسخر و به بازی گرفتن مقامات ایرانی نیست .