خروج از شورای حقوق بشر وجهه آمریکا را مخدوش‌تر می‌کند

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ | ۲۲:۴۰ کد : ۱۹۷۷۳۴۷ سرخط اخبار

چین امروز چهارشنبه از بابت تصمیم اخیر آمریکا برای خروج از شورای حقوق بشر سازمان ملل اظهار تاسف کرد و یک رسانه دولتی این کشور نیز عنوان کرد که با این تصمیم اعتبار آمریکا به عنوان "مدافع حقوق بشر "در آستانه سقوط قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، به نقلا ز خبرگزاری رویترز، گنگ شوآنگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز چهارشنبه در یک نشست خبری درباره تصمیم دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره خارج شدن از شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: چین از بابت تصمیم آمریکا برای خروج از شورای حقوق بشر اظهار تاسف می کند. چین به همکاری با همه طرف ها ادامه می دهد تا در توسعه سالم حقوق بشر در سراسر جهان از طریق گفتگوی سازنده و دیگر همکاری ها مشارکت کند.

گنگ درباره انتقاد آمریکا از سوابق حقوق بشری چین گفت، آمریکا این حقیقت را نادیده می گیرد که هر کسی که تعصب نداشته پیشرفت عظیم چین در حوزه حقوق بشر را دیده است.

این در حالی است که نشریه رسمی نهاد ناظر بر مبارزه با فساد در چین نیز در مطلبی امروز نوشت که تصمیم آمریکا برای ترک این شورا موجب شده وجهه همراه با خودستایی آمریکایی ها به عنوان "مدافع" حقوق بشر مخدوش شود.

این مطلب خاطر نشان کرد: جدا کردن اعضای خانواده های مهاجران در مرز آمریکا و مکزیک "ریاکاری" آمریکا را نشان داد و این کشور دیگر نمی تواند و نباید از سوابق حقوق بشری کشورهای دیگر انتقاد کند.


نظر شما :