تحریم‌های جدید آمریکا علیه اشخاص و شرکت‌های روسیه

۲۲ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۷:۱۸ کد : ۱۹۷۷۲۰۳ سرخط اخبار

وزارت خزانه داری آمریکا در تازه ترین تحرم هایش علیه روسیه، سه شخصیت روس و پنج شرکت را تحریم و اعلام کرد که این اشخاص و شرکت ها با ارتش و سرویس اطلاعاتی مسکو در حملات سایبری به آمریکا و متحدانش همکاری می کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، استیون منوچن، وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: آمریکا متعهد به مقابله با عوامل مخرب در فدراسیون روسیه، ارتش و سرویس های اطلاعاتی برای افزایش اقدامات خصومت آمیز سایبری فعالیت می کنند.

منوچن اعلام کرد: این شرکت های طراحی شده به طور مستقیم برای ارتقای ظرفیت های سایبری و زیر زمینی کمک می کنند، بنابراین این شرکتها با این اقدامات ایمنی و امنیت آمریکا و متحدانش را مورد تهدید قرار می دهند.

هنوز مسکو درباره این اقدام آمریکا واکنش نشان نداده است.

این وزارتخانه اعلام کرد: از فعالیت های سایبری بی ثبات کننده روسیه می توان به حملات نات پتیا NotPetya  در سال گذشته میلادی اشاره کرد که در سراسر اروپا، آسیا و آمریکا به سرعت گسترش یافت.

کاخ سفید در ماه فوریه روسیه مقصر این حملات سایبری دانست و اعلام کرد: "این حملات میلیاردها دلار ضرر به همراه داشته و بخشی از تلاش های کرملین برای بی ثباتی در اوکراین است."

شرکتهای تحریم شده روسیه digital Security, ERPScan, Embedi, Kvant Scientific Research Institute و Divetechnoservices  هستند.


نظر شما :