توهین دوباره شارلی ابدو به اسلام

۰۳ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۳:۵۷ کد : ۱۹۷۱۱۴۲ سرخط اخبار

چند روز پس از حمله تروریستی داعش در اسپانیا هفته نامه طنز شارلی ابدو با انتشار یک کاریکاتور موهن دیگری باعث تشویش میان فرانسویان شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه در این کاریکاتور شارلی ابدو دو فرد را بر روی زمین نشان می دهد که یک خودرو ون سفیدرنگ از روی آن ها عبور کرده است ودر قسمتی از این صفحه این جمله به چشم می خورد: "اسلام، دین صلح... ابدیت!".

صفحه نخست آخرین هفته نامه شارلی ابدو که در روز چهارشنبه ۲۳ اوت منتشر شد در میان مردم بسیار بحث برانگیز شد و با واکنش های زیادی در صفحات اجتماعی روبرو شد. برخی این نقاشی را تنفربرانگیز دانستند که مثل ریختن بنزین به روی آتش و یا ترکیب اسلام با تروریسم است.

شارلی ابدو چند روز بعد از حمله تروریستی داعش که ۱۵ کشته در بارسلون و کامبریلس بر جای گذاشت صفحه نخست خود را به این تصویر اختصاص داد.

این هفته نامه که به عنوان دشمن تمامی ادیان شناخته شده است و در سال ۲۰۱۵ مورد حمله تروریستی قرار گرفت با طرفداری کاربران اینترنتی راست افراطی مواجه شد.

یکی از افرادی سرشناسی که تاکنون درباره این کاریکاتور واکنش نشان داده است روبرت منار شهردار "بزیه" که از اعضای حزب راست افراطی جبهه ملی فرانسه است می توان نام برد. وی در صفحه توییتر خود نوشت: حزب چپ در مقابل واقعیت سرخم می کند.

مدیر هفته نامه طنز شارلی ابدو با توضیحاتی درباره این کاریکاتور گفت: از ۷ ژانویه ۲۰۱۵ چیزی عوض شده است. در این حملات تروریستی بحث ها و سوالات درباره نقش دین و به خصوص اسلام به طور کامل گم شده است.

به گفته وی دیگر کسی درباره نقش اسلام در ایدئولوژی داعش صحبت نمی کند.

 

کلید واژه ها: کاریکاتور


نظر شما :