جنگ خیابانی ارتش عراق و داعش در محله‌های شرق موصل

۱۶ آذر ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۴ کد : ۱۹۶۵۲۳۴ سرخط اخبار

منابع نظامی در عراق از جنگ خیابانی میان ارتش عراق و تروریست های داعش در شرق شهر موصل و مقاومت شدید داعشی ها خبر دادند. همزمان گزارش ها حاکی از هلاکت وزیر نفت داعش در حملات نیروهای عراقی در استان نینوا است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری صدی البلد، برت مک گورک، نماینده ویژه آمریکا در ائتلاف ضد داعش از پایگاه های نیروهای پیشمرگ کرد در محور الخازر در شرق موصل (مرکز استان نینوا) بازدید کرد.

وی در صفحه خود در توییتر نوشت که هدف از این سفر تحسین تلاش های نیروهای پیشمرگ و ارتش عراق است.

عارف طیفور، مسئول نیروهای پیشمرگ ها در محور الخازر گفت که مک گورک بر حمایت کشورش از نیروهای پیشمرگ و پشتیبانی از آنها در نبرد با داعش تاکید کرد.

در همین حال، جنگنده های ائتلاف تحت امر آمریکا ظرف ۲۴ ساعت اخیر ۱۰ حمله در مناطق بشیر در کرکوک و بیجی در صلاح الدین، موصل، القیاره و تعلفر در نینوا داشتند.

از سوی دیگر ارتش عراق از کشته شدن عامر وادی محمد الشبلی، فرمانده گردان دوم تیپ زرهی و جبار سرحان شباع التمیمی، فرمانده گردان سوم تیپ پیاده نظام در درگیری ها با داعش برای بازپس گیری کرانه شرقی منطقه الشرقاط در استان صلاح الدین خبر داد.

فرماندهی ارتش تعهد داد که تا زمان تحقق پیروزی نهائی و آزادسازی آخرین وجب از اراضی عراق و از بین بردن داعش، جانفشانی ها ادامه داشته باشد.

از سوی دیگر، منابع نظامی در غرب استان نینوا اعلام کردند که در حمله داعش که با یک بمب گشت بسیج مردمی و پایگاه های آنها را در فرودگاه تلعفر در غرب موصل هدف قرار داد، ۱۳ تن از جمله هفت تن از نیروهای بسیج مردمی کشته شه و ۹ تن دیگر نیز زخمی شدند.

جنگ خیابانی در محور شرقی موصل

در محور شرقی موصل، درگیری ها در تعدادی از محله های شرقی و شمال شرقی ادامه دارد و نیروهای عراقی با مقاومت شدید نیروهای داعش مواجه هستند.

منابع نظامی در شرق موصل اعلام کردند که درگیری های شدید توپخانه ای میان نیروهای عراقی و داعش در جریان است و محله های البرید، المصارف، الزهور و الإخاء شاهد درگیری ها و جنگ خیابانی هستند و این درگیری ها پس از پیشروی های نیروهای عراقی به سمت این محله ها صورت گرفته است و آنها با مقاومت شدید نیروهای داعش مواجه اند که خودروهای بمب گذاری شده بسیاری را به پیش رانده اند.

کنترل نیروهای عراقی بر ۸ روستا در شمال شهر موصل

از سوی دیگر، بخش اطلاع رسانی جنگی عراق در بیانیه ای اعلام کرد که گردان شانزدهم تیپ پیاده نظام در عملیات خود برای آزادسازی موصل، هشت روستا را در شمال شهر موصل آزاد کرد.

طبق این بیانیه، مرکز ساخت بمب داعش در روستای "السیماق" تخریب شد و چهار تونلی که اعضای داعش از آنها برای فرار و انتقال تجهیزات استفاده می کردند، منهدم شدند.

هلاکت وزیر نفت داعش

از سوی دیگر، عبدالوهاب الساعدی، مسئول دستگاه مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی توانستند اسعد ابو عزام، وزیر نفت داعش را در شهر موصل در استان نینوا به هلاکت برسانند.

کلید واژه ها: نینوا نیروهای پیشمرگ


نظر شما :