سوروس: فروپاشی اتحادیه اروپا گریزناپذیر است

۰۷ تیر ۱۳۹۵ | ۲۰:۳۰ کد : ۱۹۶۰۵۶۵ سرخط اخبار

سرمایه دار آمریکایی و موسس نهادهای "گسترش دموکراسی" هشدار داده که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اولین قدم در راه گریزناپذیر فروپاشی این اتحادیه است. او درعین حال گفته مردم اروپا باید به خاطر اصول مشترکشان کنار هم بمانند.

به گزارش ایسنا، جورج سوروس، میلیاردر و سرمایه گذار آمریکایی پس از اعلام نتایج رفراندوم خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفته روزهای سختی در انتظار اتحادیه اروپاست. او در وب سایت رسمی اش نوشته فروپاشی اتحادیه اروپا گریزناپذیر است.

به نوشته این تاجر مشهور، بازارهای مالی تا زمانی که مذاکرات سیاسی و اقتصادی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا انجام شود، در نوسان خواهند ماند. او پیش بینی کرده که عواقب واقعی این بحران اقتصادی قابل قیاس با بحران های مالی سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ خواهد بود.

او پیشتر نیز افت شدید پوند را پس از جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا پیش بینی کرده بود.

سوروس که بخش بزرگی از سرمایه خود را به تاسیس نهادهایی برای "گسترش دموکراسی" و "ایجاد تغییرات اجتماعی در دنیا" اختصاص داده، هشدار داده که اتحادیه اروپا با یک "خانه تکانی" اساسی روبرو خواهد بود.

به گزارش دویچه وله، او نوشته مردم بریتانیا بالاخره با بالا و پایین و سپری کردن یک دوره موقت سختی، وضعشان از کسانی که داخل اتحادیه اروپا زندگی می کنند بهتر خواهد شد اما وضعیت اقتصادی و شرایط زندگی در کوتاه مدت و میان مدت سخت خواهد بود.

سوروس نوشته: «بعد از بریگزیت همه ما که معتقد به اصول و ارزش هایی هستیم که اتحادیه اروپا بر اساس آنها پایه ریزی شده، باید با هم بمانیم تا بتوانیم اتحادیه را از طریق بازسازی آن نجات دهیم.»

این سرمایه دار ادامه داده: «من مطمئن هستم که با پدیدار شدن نتایج بریگزیت در هفته ها و ماه های آینده، مردم بیشتری به ما خواهند پیوست.»

کلید واژه ها: اتحادیه اروپابریتانیا


نظر شما :