داعش در اطراف تکریت خندق حفر می‌کند

۰۷ دی ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۴ کد : ۱۹۴۲۴۱۶ سرخط اخبار

گروه تروریستی داعش برای مقابله با حمله ارتش عراق، در اطراف شهر تکریت واقع در مرکز استان صلاح الدین در شمال عراق به حفر خندق و ایجاد خاکریزهای متعدد روی آورده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، پایگاه خبری رای الیوم به نقل از یکی ازعشایرعراق خاطرنشان کرد: گروه دولت اسلامی (داعش) برای مقابله با حمله ارتش عراق که خود را برای حمله به این شهرآماده می کند، اقدام به حفر خندق پیرامون شهر تکریت از سمت جنوب کرده تا آن را به سمت غرب و شمال امتداد دهد.

این منبع عشایر که خواست نامش فاش نشود، گفت: عملیات حفر خندق پس از احداث صدها متر خاکریز در پایگاه های حساس، دومین اقدام این گروه در این شهر بوده است.

به گفته وی، گروه داعش در حال تحکیم استحکامات خود در تکریت است و در مناطقی که احتمال می رود نیروهای عراقی به عنوان گذرگاه برای ورود به شهر استفاده کنند، بمب و مین کار می گذارد.

منبع مذکور، درگیری آتی داعش در این شهر را "قطعی" توصیف کرد و گفت: ورود نیروهای عراقی به تکریت دشوار است و در صورت ورود، سالم بیرون رفتن از آن امکان نخواهد داشت.

نیروهای امنیتی مورد حمایت گروه های مردمی و عشایرعراق با اجرای عملیاتی، توانستند برخی از مناطق جنوب شهر تکریت در استان صلاح الدین را آزاد کنند، نیروهای پیشمرگه کُرد نیز توانستند به داخل تعدادی از شهرک های شهر سنجار واقع در شمال عراق پیشروی کنند.

کلید واژه ها: تکریت


نظر شما :