اردوغان: کوبانی اهمیت استراتژیک ندارد

۰۱ دی ۱۳۹۳ | ۱۸:۵۵ کد : ۱۹۴۲۱۷۳ سرخط اخبار

رئیس جمهور ترکیه گفت که داعش و «PYD» در «کوبانی» سوریه هر دو مثل هم هستند. یکی از دیگری بدتر بوده و میان آنها هیچ فرقی وجود ندارد.

به گزارش فارس «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه گفت:«کوبانی، کوبانی، کوبانی . اسلحه هایی که از هوا پرتاب شد، هم به دست داعش و هم به دست حزب اتحاد دموکراتیک موسوم به «PYD» افتاد. هر دوی آنها مثل هم هستند. یکی از دیگری بدتر بوده و میان آنها هیچ فرقی وجود ندارد.»

خبرگزاری «کردپرس» با انتشار این خبر به نقل از خبرگزاری «آناتولی» نوشت که اردوغان گفت: آمریکا گفته است در شهر کوبانی افراد غیر نظامی وجود ندارند درحالیکه 200 هزار نفر از ساکنین کوبانی به ترکیه آمده و سکونت هم داده شده اند.

وی افزود: در حال حاضر 3 هزار پیکارجو PYD در کوبانی حضور دارند. اینها بر علیه داعش می جنگند. اما چرا کسی به شهر حلب اهمیتی نمی دهد. شهر حلب مهمتر از کوبانی است. شهر کوبانی هیچ اهمیت استراتژیکی ندارد.تنها برای بعضی افراد اهمیت دارد. به نظر من آنها درصدد برنامه ریزی طرح جدیدی برای شمال سوریه هستند. یعنی در حال تأسیس ایالتی جدید هستند. احتمال دارد که هر سه کانتون جزیره، کوبانی و عفرین هماهنگ شده و کاری بکنند. این امر برای کشور ما خطر و تهدید بزرگی است. من نمی توانم در برابر این تهدید ساکت بمانم.

رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: چرا برای شهر حلب هیچ کاری نمی کنند؟ یک میلیون و 200 هزار نفر در حلب زندگی می کنند. روابط بین ما و شهر حلب از کوبانی کمتر نیست. در شهر حلب تاریخ، تمدن ، فرهنگ و اقتصاد وجود دارد. چرا از حلب حمایت نمی کنند. ما همه حقایق را دیده و بر اساس آن عمل می کنیم.

کلید واژه ها: کوبانی شهر حلب


نظر شما :