عربستان و کویت: تولید نفت را کاهش نمی دهیم

۰۱ دی ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۶ کد : ۱۹۴۲۱۶۶ سرخط اخبار

وزرای نفت عربستان و کویت روز یکشنبه در حاشیه همایش انرژی در ابوظبی تاکید کردند حتی اگر کشورهای غیر عضو اوپک نیز تولید نفت خود را برای افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش دهند ،این دو کشور تولید نفت خود را کاهش نمی دهند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه ، 'علی النعیمی' وزیر نفت عربستان در پاسخ به این سوال که اگر کشورهای غیر عضو اوپک تولید نفت خود را کاهش دهند ، آیا اوپک تولید نفت خود را کاهش می دهد ، گفت : نه فکر می کنم اکنون برای این کار دیر شده است .

وی در حاشیه همایش انرژی در ابوظبی گفت : اگر کشورهای غیر عضو اوپک می خواهند تولید نفت خود را کاهش دهند ، می توانند این کار را انجام دهند اما ما تولید نفت خود را کاهش نمی دهیم و قطعا عربستان این کار را نخواهد کرد .

از سوی دیگر ' علی العمیر ' وزیر نفت کویت نیز گفت : تصور نمی کنم ما نیاز به کاهش تولید نفت داشته باشیم ، ما به دیگران فرصت دادیم در حالی که آن ها برای این کار آمادگی نداشتند.

وی افزود : اوپک تولید خود را کاهش نمی دهد و تا ماه ژوئن اتفاقی نمی افتد و نشست فوق العاده ای نیز برگزار نمی شود .

از سوی دیگر وزرای نفت امارات و عراق نیز برگزاری نشست فوق العاده برای اتخاذ تصمیم در خصوص قیمت نفت را تا شش ماه آینده رد کردند .

از سوی دیگر ' جان مک کین ' سناتور آمریکایی نیز روز یکشنبه در مصاحبه اختصاصی با شبکه سی ان ان گفت: عربستان بیش از دولت آمریکا به ریاست باراک اوباما به روسیه ضربه زد و باعث فروپاشی اقتصاد روسیه شد.

وی افزود : ما باید از عربستان که اجازه داد قیمت نفت تا این حد کاهش یابد تشکر کنیم زیرا این کار عربستان باعث شد اقتصاد روسیه بسیار زیاد تحت تاثیر قرار گیرد و آسیب ببیند .

کلید واژه ها: اوپک


نظر شما :