اعتصاب غذای یک مهاجر ایرانی در استرالیا

۲۴ آذر ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۲ کد : ۱۹۴۱۹۲۱ سرخط اخبار
وکیل یک مهاجر ایرانی بازداشت شده در بازداشتگاه «ویکهام داروین» پس از آن که سنای استرالیا دولت این کشور را متهم به ناکامی در حفاظت از پناهجویان در جریان شورش مرگبار در یک بازداشتگاه مهاجران و نقض حقوق بشر کرد، روز دوشنبه از اعتصاب غذای 45 روزه موکل خود خبر داد.
 
به گزارش ایرنا، این مرد 33 ساله ایرانی 45 روز است در اعتصاب غذا به سر می برد و تنها آب می نوشد و حال وکیل وی در خصوص سلامتی اش ابراز نگرانی می کند.
 
شبکه خبری «ای.بی.سی» استرالیا روز دوشنبه به نقل از جان لارنس، وکیل این مهاجر ایرانی اعلام کرد که وی تاکنون 23 کیلوگرم وزن کم کرده و قادر به تمرکز حواس نیست.
 
دادگاه بازنگری پذیرش مهاجرت در استرالیا درخواست این مهاجر ایرانی را اوایل سال جاری رد کرده بود.
 
جان لارسن اعلام کرد که پزشکان تمایلی برای دخالت در امور اعتصاب غذا ندارند و این عقیده وجود دارد که مقامات اداره مهاجرت قصد دارند با طبقه بندی اقدامات این فرد در قسمت بیماران روانی، زمینه غذا دادن اجباری به وی را فراهم کنند.
 
به گفته این وکیل، پزشکانی که این مهاجر را معاینه کرده اند فکر نمی کنند که وی دارای مشکلات روانی باشد.
 
سفارت استرالیا در ایران چندی پیش به نقل از وزارت مهاجرت و محافظت از مرزهای این کشور اعلام کرد: از 27 آبان، دولت استرالیا اقدامات جدیدی علیه قاچاق انسان اتخاذ کرده است.
 
بر اساس این اقدامات، استرالیا تقاضای اسکان مجدد پناهجویانی را که از اول ژوئیه 2014، (10 تیر 1393) در دفتر سازمان ملل در امور پناهندگان و آوارگان مستقر در اندونزی ثبت نام کرده باشند را بررسی نخواهد کرد.
 
مرگ ده ها ایرانی هنگام مهاجرت غیرقانونی به استرالیا، فشار کانبرا به مهاجران در بازداشتگاه های مانوس و نائورو و خلأهای قانونی برای مقابله با پدیده قاچاق انسان که بازار سوداگران انسان را در منطقه جنوب شرق آسیا داغ کرده است باعث شد چندی پیش وزارت امور خارجه ایران نیز به کسانی که قصد دارند به صورت غیرقانونی به کشورهایی از جمله استرالیا مهاجرت کنند، هشدار دهد.
 
وزارت امور خارجه ایران اعلام کرده بود انسان های سودجو، جوانان ما را اغفال می کنند و با بهشت نمایی کشورهایی مانند استرالیا آنان را در دام انداخته و تلاش دارند به صورت غیرقانونی به خارج از کشور ببرند.
 
یک ایرانی مهاجر اواخر سال گذشته خورشیدی در بازداشتگاه متعلق به استرالیا در جزیره مانوس پاپوا گینه نو کشته شد.

کلید واژه ها: استرالیا


نظر شما :