احمد شهید: به دولت روحانی خوش بینم

۰۳ شهریور ۱۳۹۲ | ۱۴:۰۷ کد : ۱۹۲۰۳۲۶ سرخط اخبار

احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در ایران نسبت به بهبود وضعیت ایران به لحاظ  رعایت استانداردهای حقوق بشر در دولت حسن روحانی ابراز خوش بینی و امیدواری کرد.

به گزارش عصر ایران شهید در گفتگو با بی بی سی روحانی را با توجه به واقعیت های موجود ایران بهترین گزینه دانست و از اینکه رییس جمهور جدید ایران مسایل حقوق بشری را در شعارهای انتخاباتی خود مطرح کرده است ابراز خرسندی کرد.

 شهید  با اشاره به اینکه پس از انتخاب روحانی فضای کلی در ایران در ارتباط با وضعیت حقوق بشر شاهد شفافیت و تعامل بیشتر بوده است ابرازامیدواری کرد که در چنین فضایی امکان دیدارش از ایران فراهم شود.

احمد شهید همچنین از نگارش  دو نامه به حسن روحانی خبر داد که بنا به گفته او یکی از آنها پس از پیروزی روحانی در انتخابات و دیگری پس از آغاز رسمی ریاست جمهوری او نگارش شده است.

شهید افزود که در این نامه ها نگرانی هایی را که درباره مسائل حقوق بشری در ایران را شرح داده و خواهان بازدید ازایران شده است.

احمد شهید دو سال پیش از سوی شورای حقوق بشر سازمان ملل به عنوان گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران انتخاب شد ولی جمهوری اسلامی ایران تا کنون با سفر او به ایران مخالفت کرده و اقدامات و گزارش های او درباره مسایل حقوق بشر در ایران را مغرضانه و در راستای فشار محافل غربی علیه خود دانسته است.

پیشتر محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گزارش های احمد شهید را تحت تاثیر گزارش گروه های مخالف نظام و فاقد وجاهت حقوقی اعلام کرده بود. 

کلید واژه ها: حقوق بشر روحانی


نظر شما :