۱۰۰چهره سال ۲۰۱۲ به‌ انتخاب تایم

۳۱ فروردین ۱۳۹۱ | ۲۳:۰۵ کد : ۱۹۰۰۲۴۴ سرخط اخبار

هفته نامۀ آمریکایی "تایم" نام صد چهرۀ تاثیرگذار برای سال 2012 را اعلام کرد. در این لیست نام چهره های مشهوری از دنیای سیاست، هنر، ورزش و اقتصاد دیده می شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از یورونیوز،باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، گودلاک جاناتان رییس جمهوری نیجریه، دیلما روسف رییس جمهوری برزیل و همچنین زی جین پینگ، معاون ریاست جمهوری چین از نام هایی هستند که از دنیای سیاست در این لیست دیده می شوند.

جرمی لین، بازیکن آمریکایی مشهور بسکتبال و لیونل مسی بازیکن آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونای اسپانیا نیز از دیگر نام های این لیست 100 نفره هستند.

نام آدل، ثروتمندترین خوانندۀ زیر سی سال دنیا که چند جایزۀ موسیقی از جمله جایزۀ گرمی سال گذشته را از آن خود کرد و همچنین کیت میدلتون، همسر شاهزاده ویلیام به همراه خواهر وی در این لیست دیده می شوند.

نام گروه هکرهای اینترنتی "انونیموس" یا ناشناس نیز در میان صد چهرۀ برتر دنیا قرار دارد.

اصغر فرهادی، نخستین کارگردان ایرانی که جایزۀ اسکار را به خاطر فیلم "جدایی نادر از سیمین" از آن خود کرد نیز در میان صد چهرۀ تاثیرگذار جهان دیده می شود.

 پنجاه و چهار نام از میان این لیست از 37 کشور انتخاب شده است و مابقی به کشور آمریکا اختصاص دارد.

نام 38 زن نیز در میان این لیست صد نفره قرار دارد.

شارمن عبید چینوی، بانوی کارگردان پاکستانی که به خاطر فیلم مستندی در بارۀ زنانی که صورتشان با اسید سوزانده شده است جایزۀ اسکار را از آن خود کرد نیز در لیست تاثیرگذارترین چهره های دنیا دیده می شود.

در مقابل، نام نیکلا سارکوزی، رییس جمهوری فرانسه که سال گذشته در این لیست قرار داشت در لیست سال 2012 حذف شده است.

 نام ژان کلود تریشه، رییس سابق بانک مرکزی اروپا نیز در میان صد چهرۀ تاثیرگذار سال 2012 دیده نمی شود. 


نظر شما :